Yunus Gönüllüler İçin Hayırsever Desteği Bekleniyor

Özel haber

“YUNUS GÖNÜLLÜLER” İÇİN HAYIRSEVER DESTEĞİ BEKLENİYOR

Anadolu Eğitim Kültür ve Bilim Vakfı Kayseri Şubesi, Talas ilçesinde yapımı devam eden eğitim ve kültür binası için yardımsever desteği bekliyor. Çok amaçlı kültür ve akademik çalışmaların yapılacağı eğitim sitesinin kaba inşaatının bittiğini belirten Şube Başkanı Hasan Bulut, “Yunus gönüllü insanlar yetiştirmek için gönüllü ve hayırsever insanlarımızın katkılarına ihtiyaç var” dedi.

Talas İlçesi Kiçiköy Mahallesinde 5 yıl önce Öğrenci Kültür Merkezi yapımına başlayan Anadolu Eğitim Kültür ve Bilim Vakfı Kayseri Şubesi, işadamı Hacı Mehmet Kuzucu tarafından bağışlanan arsada 5 katlı bina yaptı. Öğrenci kültür merkezi olarak inşa edilen binanın kaba inşaatı tamamlandı. Vakıf gönüllüleri ve Diyarbakır Eğitim ve Araştırma Hastanesinden Kayserili Doç. Dr. Atalay Şahin’in katkılarıyla bu aşamaya getirilen öğrenci kültür evi için destek aradıklarını belirten Şube Başkanı Hasan Bulut, ”Çok amaçlı kültürel ve akademik çalışmaların yapılacağı eğitim kültür sitesini faaliyete geçirmeye çalışıyoruz. İnançlı, ahlaklı, milli ve manevi değerlerine bağlı bir nesil yetiştirmek için bu tesisin inşasına başladık. Asım’ın Nesli’ne uygun, Yunus gönüllü insanlar yetiştirmek istiyoruz. Binamızın dış kaba inşaatı bitti. Şimdi bina içi yapımının tamamlanması gerekiyor. Projemizin en kısa sürede işlemeye başlaması için hayırsever ve gönüllülerin desteğini bekliyoruz” açıklamasında bulundu.

Eğitim ve kültür tesisi hakkında bilgi veren Bulut, “5 katlı binamızın iki katı yatılı kalacak öğrenciler için yurt olarak planlandı. Çok amaçlı salonlarımızda öğrenciler her türlü uğraş ve eğitimi alabilecekler. Konferans Salonu, Kütüphane, Kültür odası ve mescid olan binada öğrencilerin eğitimlerini ve ihtiyaçlarını karşılayacak sosyal-kültürel aktiviteler yapılacak” şeklinde konuştu.

Haber ve Foto: Ahmet Bolat

 

Fotoğraf Galerisi: