Ara

Son Eklenenler


20/08/2020

HİCRETİN 1442. YILI… Devamı

19/08/2020

BİDEN’İ TEL’İN EDİYOR,… Devamı

01/08/2020

VAKFIMIZ DOSTLARI ONLİNE… Devamı

20/07/2020

VAKFIMIZIN 2020-2023 STRATEJİK… Devamı

18/07/2020

Vakfımız Genel Kurul… Devamı

Çeşme Buluşması Fatih Acar Sunumu ve Veda Programı

06/09/2019

Geleneksel 13’ncüsü düzenlenen Sevgi Toplumu yaz buluşması İzmir - Çeşme Club Familia otelde 06 Eylül Cuma günü Emekli Müsteşar Fatih ACAR’ın sunumu ve veda programı gerçekleştirildi.

Program çerçevesinde Anadolu Eğitim Kültür ve Bilim Vakfı mütevelli üyesi ve program koordinatörü Akif ASLAN açılış konuşmasını yaparak sözü sunumunu yapmak üzere Emekli Müsteşar Sayın Fatih ACAR’ı kürsüye davet etti.

Fatih ACAR Programımızın esas konusu ;

Yöneticiliğin ve Başarının Ana Kriterleri adlı kitabının analizi

Emaneti ehline vermek,

İnsanlar arasında adaletle hükmetmek,

İstişareyi en ön planda tutmak,

Bizleri başarının ana kriterlerine sahip kılar. Bunlar olmadığı zaman güç zehirlenmesi adını verdiğimiz durum gerçekleşir.

Engeller karşısında mücadele etmeli ve başaracağımıza inancımız daim olmalı.

Kararları kendimiz değil de ekibimizle birlikte alırsak daha sağlıklı sonuçlara ulaşacağımız kesindir.

Risk almadan hedefe ilerlemek mümkün olmaz.

TKKM İlkeleri yönetimde başarının altın kuralıdır. Bunlar: Takip-Kontrol-Koordinasyon-Motivasyon

Stratejik plan dediğimiz ise hedeflerimizi yazılı hale getirmektir. Hedefleri harekete geçirmekte bunlar kadar önemlidir. Zamanımızı kontrol edip buna göre hareket etmek başarıya bir adım daha yaklaştırır. Bazı sorunları çözmek için kökten değişiklik yapmak gerekir ve buna inovasyon (yenilikçi değişiklik) denir.

Son olarak sevgi ve samimiyetin olmazsa olmaz bir kural olduğunu benimsememiz gerekir. Çünkü Allah bizim duygularımızın samimiyetini bilip bizim önümüzdeki kapıları açar diyerek sunumunu tamamladı.

Daha sonra Vakıf Yönetim Kurulu Başkanı Hayrullah BAŞER veda konuşmasını yapmak üzere kürsüye davet edildi. Vakıf Başkanı Hayrullah BAŞER konuşmasında vakfın temel hedefinin islam medeniyetini yeniden ihya etmek olduğunu vurgulayarak bu amaçla yapılan çalışmalardan özetle bahsetti.  Hazırlanan raporlardan ve yapılacak olan eylem planlarının neticeye ulaşması gerektiğini çabamızın bu olduğunu paylaştı. Sevgi toplumu Buluşması katılımcılarına teşekkür ederek konuşmasını sonlandırdı.  Faaliyet Koordinatörü Akif ASLAN Türkiye ve yurtdışından gelen vakıf dostlarına Sevgi Toplumu Buluşmasının vakfımızın bir geleneği olduğunu vurgulayarak bir sonraki Sevgi Toplumu Buluşmalarında görüşmek dileğiyle katılımcı vakıf dostlarıyla helalleşerek programı sonlandırdı.

 

Haber : Ömer Otacı ve Abdullah Edip Yıldırım

 

Whatsapp

Anadolu Eğitim Kültür ve Bilim Vakfı

© Copyright 2020

İletişim Bilgilerimiz