Ara

Son Eklenenler


20/08/2020

HİCRETİN 1442. YILI… Devamı

19/08/2020

BİDEN’İ TEL’İN EDİYOR,… Devamı

01/08/2020

VAKFIMIZ DOSTLARI ONLİNE… Devamı

20/07/2020

VAKFIMIZIN 2020-2023 STRATEJİK… Devamı

18/07/2020

Vakfımız Genel Kurul… Devamı

ANADOLU ŞAİRLERİ BULUŞMASI

20/05/2018

Anadolu Eğitim Kültür ve Bilim Vakfı’nın organizasyon ve ev sahipliğini üstlendiği “Anadolu Şairleri Buluşması” nın ilki 20 Mayıs 2018 Pazar günü Vakıf Genel Merkezinde gerçekleşti.

Buluşmaya Türkiye’nin çeşitli illerinden gelen şair ve yazarlar; Bestami Yazgan, Ahmet Efe, Tayyip Atmaca, Yusuf Dursun, Osman Arslan, Dr. Hüseyin Emin Öztürk, Mehmet Atilla Maraş, Mustafa Ökkeş Evren, Faruk Uysal, Erol Yılmaz, Mehmet Kurtoğlu, Ahmet Doğru, Faruk Başoğlu, Adem Karafilik, Halit Yıldırım, Edip Ali Yazgan, Muhterem Şahin, Ali K. Metin, Bilal Tırnakçı katılmışlardır.

Toplantı, tanışmanın ardından vakfın yaptığı faaliyetleri anlatan sinevizyon sunumu ile başladı.

Açılış konuşmasını Vakfın Genel Başkanı Av. Hayrullah Başer yaptı. Sayın Başer konuşmasında, “Özeti sinevizyonda anlatılan, eğitim (okullaşma), kültür, bilim, yayın, gençlik ve benzeri faaliyetlerin Medeniyet inşası hedefine yönelik olduğunu, Medeniyet tasavvuru anlayışı içinde Sanat ve Edebiyatın, özellikle şiir sanatının önemli bir yer tutuğunu belirterek; Şairlerimizle bundan böyle birlikte “ne yapılabilir, nasıl bir çalışma yapılabilir?” sorusuna cevap aramak, birlikte müzakere ederek karar vermek için bu toplantıyı planladıklarını belirterek, şair ve yazarlara katılımlarından dolayı teşekkür etti.

Daha sonra tertip heyetinden Osman Arslan programın içeriği konusunda bilgi verdikten sonra “Medeniyet İnşasında Şair Bakışı ve Şairin Sözü” temalı toplantı Mehmet Atilla Maraş, Ahmet Efe ve Tayyip Atmaca’nın yönetiminde yaklaşık dört saat iftar vaktine kadar davam etti. Şairler Medeniyet inşasında Edebiyat, Şiir ve Şair kavramları etrafında görüş ve düşüncelerini dile getirdiler ve ufuk açıcı çok verimli bir toplantı oldu. Ayrıca önümüzdeki dönemde birlikte yapılabilecek çalışmalarla ilgili öneriler not edildi, bu çalışmanın yararlı olduğu ve devamı etmesi gerektiği tespiti yapıldı.

Akabinde Anadolu vakfının organize ettiği Geleneksel Ankara iftar programına geçildi. İftardan sonra yapılan konuşmalar bölümünde şairler adına Şair Bestami Yazgan şiirleri ve konuşması ile dinleyicilerden büyük bir alkış aldı.

Yönetim Kurulu Başkanı Hayrullah Başer, toplantıya bizzat katılan ve mazeretleri nedeniyle katılamayan ancak gönlü bizimle olan gönül adamı şairlerimize katılım ve katkılarından dolayı Anadolu Vakfı olarak teşekkür ederek Birinci Anadolu Şairler buluşması sona erdi.

Whatsapp

Anadolu Eğitim Kültür ve Bilim Vakfı

© Copyright 2020

İletişim Bilgilerimiz