Ara

Son Eklenenler


01/08/2020

VAKFIMIZ DOSTLARI ONLİNE… Devamı

20/07/2020

VAKFIMIZIN 2019 YILI… Devamı

20/07/2020

VAKFIMIZIN 2020-2023 STRATEJİK… Devamı

19/07/2020

Vakfımız Genel Kurul… Devamı

10/07/2020

Vakfımız Gençleri TRT’de Devamı

BİR ÜSTAD BİR GENÇ

20/04/2020

İkinci dönem için süratle hazırlanan gençlik komisyonu her engele rağmen var gücüyle çalışıyor. Bu çalışmalardan biri, Covid-19'un herkesi eve kapattığı, ev dışındaki bireyler ile ilişkisini kestirdiği şu dönemde gençlik komisyonu elini taşın altına koydu ve her hafta "1 Genç 1 Üstad" isimli bir program yapmaya karar verdi. Özellikle 65 yaş ve üstünün dışarı çıkmasının yasak olması ile iki kuşak arası iletişim zayıflamış oldu. Bununla beraber toplantı ve konferans gibi etkinliklerin bir süreliğine ertelenmesi de gençler ile rehber saydığımız büyüklerimiz arasında ufak bir uzaklığa neden oldu. İşte gençlik Komisyonu iki kuşağı yakınlaştırmak, tecrübe paylaşımında bulunmak, bu zor günleri beraber atmak amacıyla canlı yayın yapma kararı aldı. İsmi de daha önce de zikrettiğim gibi "1 Genç 1 Üstad".

Her pazartesi 21.00'da @aekb_genclik_ isimli instagram sayfasında yapılan canlı yayının ilk konuğu Adnan Yıldırım oldu. Adnan Yıldırım gençliğe kendisini tanıtarak "Anadolu Eğitim Kültür ve Bilim Vakfı"yla nasıl tanıştığını ve bu camianın kendisine neler kattığını gençlerle paylaştı. 

Covid-19 ve hakkında gelişmeler hakkında da kendi görüş ve düşüncelerini paylaşan Adnan Yıldırım,  İşkur, Dünya Bankası ve Sağlık Bakanlığı gibi kurumlarda çalışmış olup bu tecrübelerini gençlere aktardı. Kamu ve özel sektördeki çalışma durumlarına dair paylaşımda bulunulduktan sonra şu anda Kızılay'ın Çankaya Başkan Yardımcılığı göreviyle alakalı gelen soruları, Kızılay'ın Covid-19 yaklaşımını ve yardımlarını, gençlerin bu grup içindeki faaliyetlerini aktardı.  Her programda katılımlıcalara sorulacak olan "20’li yaşlardaki Adnan Yıldırım şimdi karşınızda olsaydı ona ne söylemek isterdiniz? Hatta ne sormak isterdiniz?" sorusu yöneltildi. Yayın esnasında gençlerin diğer soruları da cevaplandırıldı. Uygulamanın imkan verdiği bir saati aşan gençler yeniden yayın açıp hasretlerini biraz daha giderdiler. Adnan Yıldırım'dan sonra gençlere selam veren Hayrullah Başer'den ise haftaya, 20 Nisan Pazartesi akşamına canlı yayın sözü alındı. İlk yayını sunan gençlik Komisyonu başkanımız Servet Alan ve ilk konuğumuz Adnan yıldırımdan sonra 27 Nisan Pazartesi günü ikincisi gerçekleştirilen "1 Genç 1 Üstad"a Hayrullah Başer konuk oldu ve Gençlik Onursal Başkanı Aydın Şık tarafından konuk edildi. Bu yayını da bir sonraki yazımızda paylaşma dileklerimle...

Haber: Ayşe Buluç

Fotoğraf Galerisi


Whatsapp

Anadolu Eğitim Kültür ve Bilim Vakfı

© Copyright 2020

İletişim Bilgilerimiz