Ara

Son Eklenenler


05/01/2021

DOÇ. DR. ATALAY… Devamı

29/12/2020

PROF. DR. KAŞİF… Devamı

22/12/2020

DR. OSMAN ARSLAN… Devamı

15/12/2020

ANADOLU SÖYLEŞİLERİ SOHBETİ Devamı

08/12/2020

Anadolu Söyleşileri -… Devamı

01/12/2020

Anadolu Söyleşileri Prof.… Devamı

KARDEŞLİK, DOSTLUK VE DAYANIŞMA PLATFORMU’NUN AFRİN’E YARDIM KÖPRÜSÜ

10/07/2020

Anadolu Eğitim Kültür ve Bilim Vakfı, Araştırma ve Kültür Vakfı ile İnfak Vakfı’nca oluşturulan Kardeşlik, Dostluk ve dayanışma Platformu’nun başlattığı “AFRİN’E YARDIM KÖPRÜSÜ”

Kampanyası hedeflediği gayeye uygun olarak toplanan yardımları ihtiyaç sahiplerine ulaştırarak amacını başarı ile gerçekleştirmiştir.

Kardeş üç Vakıf tarafından yürütülen yardım toplama kampanyası sonunda bir TIR ve bir otobüs bagajı gıda, ilaç, giyecek vb. yardım malzemeleri Pursaklar Belediyesi’nin tahsis ettiği otobüs, Keçiören Belediyesi’nin tahsis ettiği TIR ve minibüsle Suriye’ye ulaştırıldı. Vakfımız gençliğinden yedi öğrenci ve iki yetişkinin de bulunduğu dokuz kişi bu organizasyonda yer alarak malzeme dağıtımında yardımcı oldular.

Suriye’de ilk uğranılan ve yardım dağıtılan yer Azez oldu. TIR ile taşınan yardım malzemesi Azez’ de bir depoya boşaltıldı. Daha sonra Azez ’in köylerinde yardımlar ihtiyaç sahiplerine dağıtıldı. Azez’ de Kilis Valiliği’nin her biriminin Azez ‘in yeniden ayağa kalkması için çalıştıklarına şahit olduk.

Daha sonra Afrin’ehareket ettik. Afrin’in Azez’e göre daha gelişmiş, fazla tahrip edilmemiş olduğunu

Gördük. Afrin’de bir Afrin’linin adeta yalvarırcasına “Bize de uğrayın, ne olur bir çayımızı için” diyerek Türkiye ve Türk halkına karşı sevgisini ve ilgisini de görmüş olduk.

Afrin şehir meydanındaki binaların duvarları Türk Bayrağı resimleriyle adeta süslenmişti.

Yardım malzemelerini dağıtıp gerekli ziyaretleri yaptıktan sonra, insani ve vicdani bir görevi ifa etmenin mutluluğu ile Ankara’ya dönmüş olduk.   

Whatsapp

Anadolu Eğitim Kültür ve Bilim Vakfı

© Copyright 2020

İletişim Bilgilerimiz