Ara

Son Eklenenler


05/01/2021

DOÇ. DR. ATALAY… Devamı

29/12/2020

PROF. DR. KAŞİF… Devamı

22/12/2020

DR. OSMAN ARSLAN… Devamı

15/12/2020

ANADOLU SÖYLEŞİLERİ SOHBETİ Devamı

08/12/2020

Anadolu Söyleşileri -… Devamı

01/12/2020

Anadolu Söyleşileri Prof.… Devamı

VAKFIMIZIN BÖLGE TOPLANTISI YOZGAT/AYDINCIK/KAZANKAYA’DA YAPILDI

10/07/2020

Vakıf Temsilcimiz Sıddık AYDINTEPE’nin davetiyle kendi tesislerinde; Ankara, Yozgat, Çorum, Kayseri ve Samsun’dan Vakıf Temsilcileri, Şube Başkanları ve Vakıf Dostlarının katılımlarıyla bölge toplantısı yapıldı, Kazankaya beldesinin meşhur Kanyonuna gezi düzenlendi.

Sıddık AYDINTEPE’ nin kendi arazisi ve tesislerinde ürettiği doğal ve organik yiyeceklerle vermiş olduğu kahvaltıdan ve kısa bir tanışma faslından sonra vakıf dostları Kanyon sosyal tesislerinde buluşmak üzere yola çıktılar.

 

Muhteşem kayalıklar ve derin vadilerden oluşan kanyonun, tarihi geçmişinin binlerce yıl ötesine dayandığı çevrede yaşayanlar tarafından ifade edildi.

Kanyon gezisinden sonra sosyal tesislerde Sıddık AYDINTEPE tarafından verilen yemek esnasında Vakıf Başkanı Av. Hayrullah BAŞER ve Prof. Dr. Halis ÖLMEZ birer konuşma yaptılar.

Vakıf Başkan Hayrullah BAŞER; Sıddık AYDINTEPE’ ye teşekkür ettikten sonra, vahiy ve risalete dayalı bir inanç ve düşünceye bağlı olduğumuzu, bu inanç ve düşünce istikametinde medeniyetimizi yeniden inşa etmemizin zaruretinden bahsetti.

Prof. Dr. Halis ÖLMEZ de gençliğin öneminden, gençlerimizin milli manevi değerlere bağlı yetiştirilmelerinin zaruretinden bahisle, gençliği olmayan milletlerin geleceğinin olmayacağını vurguladı.

Samsun Nebiyan da yapılan doğa gençlik kampından otobüsle dönen Vakıf gençlerinin de kanyon sosyal tesislerine gelmesiyle ayrı bir coşku ve neşe oluştu. Gezi, gözlem, muhabbet ve sohbetle süslenen Kazankaya buluşması, Kanyon gezisinden sonra gençlere ikram edilen yemekte katılımcılar vedalaşarak Kazankaya’dan ayrıldılar.

Haber Mevlüt Ayhan

 

Whatsapp

Anadolu Eğitim Kültür ve Bilim Vakfı

© Copyright 2020

İletişim Bilgilerimiz